Dobřichovice

LOKALITA:

Dobřichovice se rozkládají v bezprostřední blízkosti Prahy jihozápadním směrem. Dobřichovice a okolí mají nejen bohatou historickou minulost (zámek, kostel, hrad Kalštejn a Karlík, klášterní komplex, keltské opidum, opuštěné vápencové doly - Ameriky), ale i novodobý rozvoj. V obci a okolí převládá jedinečná prvorepubliková zástavba, která se snoubí s moderním stavebním rozmachem posledních let (centr. náměstí, občanská vybavenost, bytová výstavba, výstavba rodinných domů).


DOPRAVNÍ DOSTUPNOST DOBŘICHOVIC

Výborná dopravní dostupnost je zajištěna frekventovanou železniční tratí ( do Prahy či Berouna) a autobusovým spojením. Autem trvá cesta na Smíchov cca 15-20 min, taktéž cesta na ruzyňské letiště je bezproblémová. To vše v návaznosti na MHD.


OKOLÍ

K přednostem této lokality patří bezesporu čisté a kvalitní životní prostředí (okolní brdské lesy, řeka Berounka, potok Kačák, na hranici CHKO Český kras)


KULTURA A SPORT


Je to místo kde můžete plně využívat kulturní, sportovní a zdravotní programy hl. m. Prahy i relaxaci poskytující místní zdravé prostředí (vycházky a cykloturistika po atraktivním okolí, rybaření, houbaření, ale i návštěvy fitnes střediska, tenis, squash, bowling, sauna, biliar, golf a další).